Optik Dünyası
Blog & Haberler
Diğer Bloglar

Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü

Özellikle nesneleri daha net görmek ve gözlük takmak yerine lens kullanmak isteyen kişiler için tasarlanmış olan renkli lensler, birçok kişi için kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 

Ayrıca göz rengini geçici olarak değiştirmek isteyenler içinde hayatlarına farklılık katmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı kullanımı oldukça yaygındır. 

En İyi Renkli Lens Nasıl Seçilir? 

Renkli lensler, sadece kozmetik açıdan tercih edildiği tahmin edilse de hem miyop hem de hipermetrop tedavisinde gözlük kullanımına alternatif olarak kullanılmaktadır. Kişi renkli lens tercih etmesi durumunda kullanmak istediği rengi belirlemelidir. 

Renkli lens seçerken kendi gözünüze uygun renkli lens çeşitleri ile tedavinizi sağlıklı bir şekilde devam ettirebileceğiniz gibi size yakışan renkli lens modelleri ile estetik açıdan tarzınızı daha ön plana çıkabilirsiniz. 

Lens Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Gözün oldukça hassas bir organ olduğu herkes tarafından bilinmektedir.Bu hassasiyet nedeniyle lens kullanımında dikkat etmek gerekmektedir.   

Lens kullanırken dikkat etmemiz gerekenleri teorik olarak ve sağlık açısından inceleyelim; 

  • Gözün enfeksiyon kapmaması için lens takıp çıkarırken lensin veya kişinin elinin temiz olması gerekmektedir. 
  • Göz enfeksiyonundan korunmak için kirlenen, yırtılan, hasar gören lensler kullanılmamalı ve en yakın zamanda değiştirilmelidir.   
  • Kaliteli bir solüsyon tercih edilmelidir. Solüsyon yerine su kullanılması durumu kesinlikle doğru değildir. Lenslerin hijyenik bir biçimde saklanabilmesi için kaliteli ve son kullanım tarihi geçmemiş olan solüsyonların kullanılması gerekmektedir. 
  • Göz enfeksiyonundan korunmak için kirlenen, yırtılan, hasar gören lensler kullanılmamalı ve en yakın zamanda değiştirilmelidir.   

Renkli Lens Fiyatları 

Renkli lensler hareli ve haresiz olmak üzere iki grupta sınıflandırılmaktadır. Miyop ve hipermetrop göz rahatsızlığı sorunu yaşayan kişiler için de uygun numaralı renkli lensler bulunmaktadır. 

İstediğiniz model,ürün ve markaya göre lens fiyatları değişmektedir. Optik Dünyası renkli lens çeşitleri için web sitemizi inceleyebilir, size yakışan lens modelini bulabilirsiniz.